ABA Labor & Employment Trial Advocacy Law Competition Awards

2015: Coach David Fahrenkamp, Katherine Asfour, Sarah Parks, Julieta Kosiba, and Stella Kamm




2017-2018


Team Competitors
Eusef Huq
Alexander Joyner
Michelle Mowry
Johnathan Phipps

Coaches
Judge David C. Mason
Mark T. Rudder

2016-2017


Team Competitors
Christian Avetisyan
Branka Damjanovic
Christopher Fleissner
Teresa Saunders

Coaches
Judge David C. Mason (Head Coach)
Mark T. Rudder (Assistant Coach)

ABA-Trial Advocacy-Labor and Employment Law 2014 Trophy
2014 Trophy
 

2015-2016


Team Competitors
Katherine Asfour
Stella Kamm
Julieta Kosiba
Sarah Parks

Coaches
David Fahrenkamp


2014-2015


Team Competitors
Katherine Asfour
Randall Brachman
Courtney Harrison
Mary Hershewe
Stella Kamm
Julieta Kosiba
Ana Nettles
Luke O'Brien

Coaches
Judge David C. Mason (Head Coach)
Mark Rudder (Assistant Coach)


2013-2014


NATIONAL COMPETITION
Champions
Elad Gross
Maebetty Kirby
James Miao
Erika Wurst

REGIONAL COMPETITION
Champions
Maebetty Kirby
James Miao
Cortney VanOstran
Erika Wurst

Competitors
Randall Brachman
Sarah Crites
Noble Freeman
Fady Hanalla

Coaches
Judge David C. Mason (Head Coach)
Mark Rudder (Assistant Coach)


2012-2013


Team Competitors
Ashley Bynoe
Jordan Kielian
Emily Ottenson
Kevin Webb

Coaches
Judge David C. Mason
Mark T. Rudder
Jennifer Hofman


2011-2012


Team Competitors
James Campbell
M. Shelby Deeney
Danielle DuRousseau
Robert Gardner
Ananth Iyengar
Jason Julien
Erin Lueker
Tammara Porter

Coaches
Judge David C. Mason, Head Coach
Mark T. Rudder, Assistant Coach
Jennifer Hofman, Assistant Coach


2010-2011


Semi-Finalists
Alexander Durst
Erin Lueker
Amanda Montee
Roen Taylor

Coaches
Judge David C. Mason, Head Coach
Mark T. Rudder, Assistant Coach


2009-2010


Team Competitors
Clayton Chamberlain
Brooke Curtiss
Tiffany Ellis
Jereme Lytle
Jessica Mendez
Michael Schwalbert
Elizabeth Trent
Janelle Williams

Coaches
Judge David C. Mason, Head Coach
Mark T. Rudder, Assistant Coach